Náš tým

Ředitelky

MgA. Ivana Honsnejmanová

MgA. Ivana Honsnejmanová

Výkonná ředitelka,
spolumajitelka společnosti

Od dětství milovala divadlo, poezii a práci s dětmi. Vedla skupinu TOM, každé léto trávila jako praktikantka a později jako vedoucí na letním táboře. Vystudovala DAMU v Praze a svou učitelskou kariéru začala v LŠU, později jako zástupce ředitele ZUŠ. Více než 15 let byla ředitelkou MŠ a ZŠ Klíč v České Lípě. 10 let učila na TUL dramatickou a osobnostně sociální výchovu. Občas lektoruje pedagogiku pro NPI v Liberci nebo OSV pro AISIS v Kladně. Mateřskou školu U Bílého králíka založila pro radost v přízemí pískovcového domu u lesa, kde bydlí. K malé „králičí“ škole pak připojila Univerzitní mateřskou školu ŠkaTULku a Mateřskou školu KNofLík v Liberci. Většinu slečen učitelek poznala a učila na TUL. Svých pracovních týmů si moc váží a jejich vysoké nasazení a odbornost v Montessori pedagogice jí přináší každodenní radost. Je workoholik, ale relaxuje prací na zahradě nebo chůzí po horách. A nyní se moc těší, že bude babičkou.

Ing. Tereza Čepičková

Ing. Tereza Čepičková

Ředitelka, jednatelka,
spolumajitelka společnosti

Vystudovala Podnikovou ekonomiku na Technické univerzitě v Liberci. Během studií získávala praxi ve školství jako učitelka v mateřské i základní škole. Po studiích pracovala v Praze např. ve Fondu dalšího vzdělávání (příspěvková organizace MPSV) nebo v nadnárodních společnostech SAP a Microsoft v odvětví personalistiky. Korporátní život pro ni ale nebyl dostatečně naplňující, a tak ráda přijala nabídku pomáhat své mamce s podnikáním ve školství. Dodělala si vzdělání v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a nyní pokračuje v diplomovém Montessori kurzu pro věk 3–6 let. V současnosti se připravuje na vlastního potomka a těší se, jak otestuje Montessori principy v praxi již od narození dítěte. Věří, že ji tato zkušenost posune ve výchově a vzdělávání ostatních dětí. V MŠ KNofLík se stará především o administrativní a ekonomický chod školy, ale zvládne zastoupit i paní učitelky na dovolené. Ve volném čase nejraději cestuje, poznává nové kultury a chutě, leze po horách a jezdí na kole.

Světlušky

Bc. Tereza Loučková

Bc. Tereza Loučková

Paní učitelka

Po dokončení Střední odborné školy pedagogické Jeronýmova navázala studiem na Technické univerzitě v Liberci obor Pedagogika volného času. Získané vzdělání uplatnila při zakládání a organizování letních příměstských táborů v Chrastavě. Vedla zde také výtvarný mimoškolní kroužek pro děti v centru volnočasových aktivit. Od práce s dětmi mladšího školního věku se vrátila zpět k předškolnímu vzdělávání. Do ŠkaTULky nastoupila druhý rok od otevření. V naší školce působí jako lektor anglického jazyka pod záštitou Wattsenglish Liberec. Absolvovala vzdělávací kurz „Respektovat a být respektován.“ Při práci ve ŠkaTULce vystudovala diplomový kurz Montessori pro práci s dětmi ve věku 3–6 let. Ve volném čase nejraději vyráží obytným autem na cesty a poznává nová místa. Má ráda dobrou kávu a procházky se psem. Baví jí péct dorty a vařit zdravá jídla.

Mgr. Kateřina Pořízová

Mgr. Kateřina Pořízová

Paní učitelka

Káťa vystudovala Střední školu pedagogickou, kam chodila do třídy s paní učitelkou Terezkou. V rámci svého bakalářského studia rok žila ve slovinském Mariboru, kde pracovala v anglické zdravé školce. Poté si dodělala magisterský titul na Fakultě sociálních studií Masarykově univerzitě v oboru Environmentálních studií. Jejím zaměřením byla převážně ekopsychologie a environmentální pedagogika, kterou nyní hojně využívá při práci s dětmi v MŠ ŠkaTULka. Káťu baví starat se o „zazeleňování“ dvorku MŠ, jeho smysluplného využívání na pěstování zeleniny a bylinek a vedení dětí k péči o zahrádku, přírodu i mezilidské vztahy a celkově ji práce ve ŠkaTULce moc těší. Ve svém volném čase se věnuje přátelům, výletům, sportu, ráda vaří, peče a tvoří. Se svými kamarády se stará o Zauhlovačku ve Vratislavicích n. N., vedle které nyní spolu-buduje dílnu a re-use centrum nábytku.

Petra Melničáková

Petra Melničáková

Paní učitelka

Vystudovala střední školu v Novém Boru v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika a následně navázala studiem na Technické univerzitě v Liberci obor Učitelství pro mateřské školy. Během studia započala praxi ve třídě Světlušek a práce v tomto prostředí se jí velmi zalíbila. Krátký čas také vypomáhala v MŠ KNofLík. Po několika měsících s radostí využila nabídky práce, nyní již jako učitelka v MŠ ŠkaTULka. Na dětech má ráda jejich upřímnost, fantazii a pozitivní vnímání světa. Ve volném čase se věnuje cestování, sportu, rodině a přátelům, se kterými ráda posedí nad dobrou kávou. Mezi její zájmy patří vaření, focení nebo hra na kytaru.

Broučci

Mgr. Martina Richterová

Mgr. Martina Richterová

Paní učitelka

Vystudovala Střední pedagogickou školu Jeronýmovu a poté navázala studium na zdejší Technické univerzitě v Liberci v oboru Učitelství pro mateřské školy. V průběhu studia na vysoké škole již započala praxi u nás v Mateřské škole ŠkaTULka, ve které se jí natolik zalíbilo, že je naší paní učitelkou dodnes. Následně si rozšířila své odborné vzdělání na Dolnoslezské vysoké škole ve Wroclawi v oboru Učitelství pro mateřské školy, učitelství pro I. stupeň základní školy a speciální pedagogika. Volný čas nejraději tráví s rodinou, s přáteli a sportem – běh, cyklistika, in-line bruslení. K jejím zálibám také patří rekreační turistika, výlety spojené s poznáváním nových míst, návštěvy kulturních památek a v neposlední řadě cestování.

Mgr. Kristýna Štefanová

Mgr. Kristýna Štefanová

Paní učitelka

Po vystudování Střední odborné školy pedagogické Jeronýmova navázala bakalářským studiem na Technické univerzitě a následně vystudovala magisterské studium v oboru předškolní pedagogika v Praze na Karlově Univerzitě. Dále své znalosti prohlubuje v polytechnické výchově, v digitalizaci a robotizaci určené pro MŠ. Má ráda procházky v přírodě a velmi ráda peče dorty či zákusky.

Michaela Nagyová

Michaela Nagyová

Paní učitelka

Míša už od mala věděla, že chce jednou pracovat s lidmi, proto se po základní škole vydala na střední zdravotnickou školu v Turnově, kde vystudovala obor zdravotnický asistent. Následně se rozhodla pro studium diplomované dětské sestry na střední a vyšší odborné zdravotnické škole v Liberci. Zde v rámci praxe navštěvovala mateřskou školu KNofLík. Už po čtrnácti dnech praxe ve školce věděla, že je to práce, která ji naplňuje a chtěla by ji jednou dělat. Zanedlouho přestoupila na pomaturitní studium předškolní a mimoškolní pedagogiky v Mladé Boleslavi, kde získala potřebné znalosti pro práci v mateřské škole. V naší školce se také věnuje dětem s odlišným mateřským jazykem, které učí česky. Volný čas nejraději tráví s rodinou a přáteli. K jejím zálibám také patří procházky a hra na kytaru či ukulele.

Kristýna Melicharová

Kristýna Melicharová

Asistent pedagoga

Kristýna vystudovala Obchodní školu, ale vždy ji lákala práce s dětmi. Když se naskytla vhodná příležitost udělala si kurz asistenta pedagoga a momentálně na této pozici u nás pracuje.  Nyni začala studovat Předškolní a mimoškolní pedagogiku v Praze a chce se v této oblasti více vzdělávat. Ve svém volném čase upřednostňuje aktivity s rodinou a ráda čte.