Šablony OP JAK

Cílem projektu je rozvoj v obrastech, které škola / školské zařízení určí jako prioritní pro svůj rozvoj a budoucí směřování.

Projekt je zaměřen na kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání

Šablony OP JAK

Naše vize

Skutečně zdravé školy nabízejí dětem jídlo, které je chutné a zdravé. Pomáhají dětem také získat představu o tom, odkud jídlo pochází a jak se pěstuje nebo vyrábí. Umožňují svým žákům porozumět vztahům mezi jídlem, které jí, a světem, ve kterém žijí. Děti si ze školy odnášejí základy zdravých stravovacích návyků a důležité informace, díky kterým si v životě dokážou vybrat zdravé a kvalitní potraviny.

Program Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Co Skutečně zdravé školy dělají

• nakupují do školní jídelny čerstvé sezonní suroviny od místních farmářů, pekařů a řezníků
  • organizují výlety na místní farmy
  • začleňují téma stravování a jídla do vzdělávacího programu
  • pořádají na škole farmářské trhy a komunitní aktivity
  • nabízejí kurzy vaření pro žáky i rodiče
  • pěstují na školní zahradě vlastní ovoce a zeleninu
  • zajistí, že oběd je ve školní jídelně radostnou společenskou událostí v příjemné a klidné atmosféře.

Žákům poskytují plnou důvěru v účasti na celém procesu. Chceme, aby děti získaly dovednosti lídrů a naučily se poukázat na věci, které by se měly změnit.

banner programu Skutečně zdravá škola

Stáže Mrkvička

Poskytování stáže realizované v rámci projektu Kolegiální podpora v síti Mrkvička.

logo programu Mrkvička

Šablony III

ŠABLONY III OP VVV PRO MŠ U BÍLÉHO KRÁLÍKA je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je poskytnout dočasnou personální podporu. Doba trvání projektu od 1. 9. 2020 do 31. 8. 2021.

logo Evropské strukturální a investiční fondy