Napsali o nás

První den ŠkaTULky

04. 09. 2014 15.08

Univerzitní školka je pro zaměstnance a studenty s malými dětmi skvělým prostředkem k tomu, jak sladit práci či studium a rodinný život.

Do univerzitního areálu dnes proudily skupinky, které v kampusu na Husově ulici vídáme běžně při Dnech s technikou, při akci Univerzita dokořán a dalších programech pro celé rodiny. Kolem sedmé ráno je tu ale pohyb většího počtu rodičů s malými dětmi přeci jen neobvyklý.

Všichni měli jediný cíl: univerzitní mateřskou školu ŠkaTULka, která dnes zahajovala provoz. První školní den do ní nastoupilo 48 dětí.

„Snažili jsme se o takový koncept, aby se školním vzdělávacím programem, který čerpá z waldorfské i montessori pedagogiky, ladilo stravování a také učební přírodní zahrada,“ řekla dnes při slavnostním přestřihávání pásky ředitelka školky Ivana Honsnejmanová. Při navrhování konceptu ŠkaTULky vycházela z bohatých zkušeností s podobně zaměřenou školkou U Bílého králíka v Žizníkově u České Lípy, kterou také vede.

Celý článek na tuni.cz

Zpět na přehled článků